Sunday, 4 November 2018

Senarai Calon dan Pemenang Anugerah Skrin 2018

keputusan anugerah skrin 2018

Senarai calon dan pemenang Anugerah Skrin 2018 adalah seperti berikut:

Video


KATEGORI DRAMA
1. Drama Terbaik - Pendosa Ingin Ke Syurga
- Aku Nazmi (JS Pictures Sdn Bhd)
- Kasih Seorang Ayah (Mache All Star United Sdn Bhd)
- Nisaa (Unit Drama TV RTM)
- Pendosa Ingin Ke Syurga (Suhan Movie & Trading Sdn Bhd)
- Qalbu (Saphire Screen Sdn Bhd)

2. Pengarah Terbaik Drama - Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Dato Ahmad Tamimi Siregar (Kasih Seorang Ayah)
- Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Azman Hj Yahya (Aku Nazmi)
- Riza Baharudin (Qalbu)
- Hisyamudin Ahmad (Nisaa)

3. Videografi Drama Terbaik - Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Kamarul Arif Jamaluddin (Kasih Seorang Ayah)
- Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Salehhudin Jamaludin (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahril (Qalbu)
- Hj Mohamad Zamzy (4k)

4. Lakon TV Terbaik - Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Kamarul Azmir kamarulzaman (Nisaa)
- Sham Hashim (Kasih Seorang Ayah)
- Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Sharifah ABu Salem (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Marziah Manaf (Fatonah Azali)

5. Penyunting Drama Terbaik - Mohd Shahrul Amin (Qalbu)
- Mohd Hafiz (Fatonah Azali)
- Mohamad Afiq (Kasih Seorang Ayah)
- Saiful Zul Arief (Nisaa)
- Nazrin Saad (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahrul Amin (Qalbu)

6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama - Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Eman Manan (Kasih Seorang Ayah)
- Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Jalil Hamid (Cucu Atuk)
- Redza Rosli (Fatonah Azali)
- Datuk Rosyam Nor (Pendosa Ingin Ke Syurga)

7. Pelakon Wanita Terbaik Drama - Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Puteri Syasya Masyitah (Luyak)
- Sherie Merlis (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Ayda Jebat (Aku Nazmi)
- Siti Elizad (Tulus Cinta)

8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama - Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Syafiq Kyle (Abang Kandung)
- Danish Hazriq (Cucu Atuk)
- Mustaqim Bahadin (Fatonah Azali)
- Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Shukri Yahaya (Kasih Seorang Ayah)

9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama - Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Sheila Rusly (Aku Nazmi)
- Zarina Zainuddin (Luyak)
- Wan Maimunah (Qalbu)
- Mira Filzah (Dosa Perempuan)

10. Drama Komedi Terbaik
- Aku Dia Lagu (Unit Drama TV DTM)
- Mak Cun 4 (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
- Mat Rukun (Hujan Lebat Sdn Bhd)
- Shah & Zam (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
- Suamiku Mat Piun (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)

11. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu) - Nur
- Isteri Untuk Diiktiraf (JS Pictures Sdn Bhd)
- Andainya Takdir 2 (A. Aida Production Sdn Bhd)
- Nafas (Orangetree Production Sdn Bhd)
- Nur (Radius One Production Sdn Bhd)
- Teratai Kemboja (Saphire Screen Production Sdn Bhd)

12. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) - Green Wall
- Green Wall
- Growth Behind The Sun
- Persona 2
- The Memoir Of Majie
- The Men In Black School

13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian - Syafiq Kyle (Nur)
- Jordan Voon (Green Wall)
- Erwin Dawson (Nafas)
- Sawyer Leong (Growth Behind The Sun)
- Adi Putra (Teratai Kemboja)
- Syafiq Kyle (Nur)

14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian - Amyra Rosli (Nur)
- Pauline Tan (The Memoir Of Majie)
- Amyra Rosli (Nur)
- Wayne Chua (Green Wall)
- Fasha Sandha (Teratai Kemboja)
- Emily Chan (Growth Behind The Sun)

KATEGORI FILEM
1. Filem Terbaik Filem - Dukun
- Tombiruo Penunggu Rimba
- Abang Long Fadil 2
- KL Special Force
- Pulang
- Dukun

2. Pengarah Terbaik Filem - Dain Said (Dukun)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil 2)
- Osman Ali (Pinjamkan Hatiku)
- Dain Said (Dukun)
- Kabir Bhatia (Pulang)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)

3. Lakon Layar Terbaik Filem - Huzir Sulaiman (Dukun)
- Huzir Sulaiman (Dukun)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)
- Ahmad Izham Omar & Mira Mustafa (Pulang)
- Yasmin Yaacob & Choong Cho Ren (Tombiruo)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil

4. Pelakon Lelaki Terbaik Filem - haheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Shaheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Faizal Hussein (Dukun)
- Datuk Rosyam Nor (KL Special Force)
- Reny Ishak (Pulang)
- Jalil Hamid (Bisik Pada Langit)

5. Pelakon Wanita Terbaik Filem - Datin Seri Umie Aida (Dukun)
- Izara Aishah (Kau Yang Satu)
- Ezzaty Abdullah (Kau Takdirku)
- Nora Danish (Bukan Cinta Malaikat)
- Ayda Jebat (Pinjamkan Hatiku)

6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem - Namron (Dukun)
- Hasnul Rahmat (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Namron (Dukun)
- Zamarul Hisham (Blok 404)
- Beto Kusyairi (Bisik Pada Langit)
- Bront Palarae (Kau Takdirku)

7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem - Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Elyana Emrizal (Dukun)
- Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Farah Ahmad (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Nadia Brian (Blok 404)
- Datin Fadilah Mansor (Bisik Pada Langit)


KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL
1.Rancangan Majalah Terbaik - 999
- 999
- Stylist Queen
- Travel With My Love
- Panorama
- Poket Akhirat

2.Rancangan Realiti Terbaik - Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo)
- Mentor Otai Akhir
- Pentas Akhir Da'i Pendakwah Nusantara 2017
- Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo) | Rachel Tan Ai Leng
- Super Bintang Berasama Bintang
- Konsert Akhir Bintang RTM 2018

3.Rancangan Anugerah Terbaik - Anugerah Skrin 2017
- Drama Festival Kuala Lumpur 2018
- Anugerah Juara Lagu 32
- Anugerah Nasyid 17 Akhir
- Anugerah Skrin 2017

KEPUTUSAN MELODI ASK 2018 (28 OKTOBER 2018)
1.Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 Ops Benih Buaya
2.Rancangan Bual Bicara Terbaik - Halaqah Jin Atau UFO
3.Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Imbauan Tragedi Kebakaran Pusat Tahfiz Ittifaqiah)
4.Rancangan Hiburan Terbaik - Bintang Bersama Bintang Raya
5.Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
6. Montaj Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32


EmoticonEmoticon